Nawigacja morska
Szkolenie z Nawigacji Morskiej. Nawigacja morska to przede wszystkim bezpieczne planowanie drogi,
od punku A do punktu B
Szkolenie z Nawigacji Morskiej. Nawigacja morska to przede wszystkim bezpieczne planowanie drogi, od punku A do punktu B, z uwzględnieniem zagrożeń nawigacyjnych, które mogą spotkać nas po drodze. Należy uwzględnić tu także, a nawet w szczególności, branie pod uwagę warunków atmosferycznych, które nie zawsze są sprzyjające. Omawiane są podstawy Morskich Przepisów o Zapobieganiu Kolizjom na Morzu. Wyznaczanie kursów i określanie współrzędnych geograficznych. Obsługa elektronicznych map morskich. Zachowanie się w sytuacjach zagrożenia zderzeniem na morzu.
Manewrowanie
Manewrowanie kutrem rybackim w porcie
Manewrowanie kutrem rybackim podczas połowu ryb
Szkolenie z Manewrowania kutrem rybackim. Podczas szkolenia można zapoznać się ze sposobem manewrowania różnymi jednostkami rybackimi. Ze względu na wielkość i rodzaj zastosowanego napędu. Manewrowanie w zależności od rodzaju jednostki pływającej będą się różnić w mniejszym lub większym stopniu. Celem szkolenia jest zdobycie nowych umiejętności i poznanie różnorakich technik manewrowania, nie tylko w celu poprawy ekonomii połowów, ale także poprawy bezpieczeństwa załóg, co jest w szczególności ważne dla młodego pokolenia załóg kutrów rybackich.
Bezpieczeństwo morskie
Szkolenie, Bezpieczeństwo Morskie. Praca na kutrach wiąże się z dużym narażeniem zdrowia, a nawet życia.
Podczas ciągłej ciężkiej pracy na pokładzie, często zapomina się o zasadach bezpieczeństwa. Celem szkolenia są systematyczne treningi z użyciem indywidualnych, oraz zbiorowych środków ratunkowych, znajdujących się na kutrze rybackim. Omawiane jest działanie urządzeń wyposażenia, mających wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Środki oraz systemy wzywania pomocy. Funkcjonowanie urządzeń radiowych VHF (DSC), a także ogólnoświatowych systemów bezpieczeństwa GMDSS.
Patenty
Szkolenia w celu uzyskania patentów motorowodnych i żeglarskich
Szkolenia w celu uzyskania patentów motorowodnych lub żeglarskich dające uprawniania do prowadzenia jednostek sportowych i rekreacyjnych, oraz do uprawy jachtowej turystyki morskiej. Szkolenia na poniżej wymienione stopnie, prowadzone są w oparciu o wytyczne z rozporządzenia ministra sportu i turystyki, z dnia 9 kwietnia 2013r. w sprawie uprawiania turystyki wodnej. Żeglarz Jachtowy, Jachtowy Sternik Morski, Sternik Motorowodny, Motorowodny Sternik Morski.